Forum Warrior Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Nowy regulamin TKM od czerwca

 
Odpowiedz do tematu    Forum Warrior Strona Główna » dla gosci Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Nowy regulamin TKM od czerwca
Autor Wiadomość
pkb
GośćPost Nowy regulamin TKM od czerwca
REGULAMIN TURNIEJÓW KLANÓW MAKAO, TKM

§ Ogólnie

1.1
Turnieje Klanów Makao, tzw. TKM-y są kontynuacją pomysłu Patrix’a (klan WMP). Są to turnieje organizowane na Kurniku tylko i wyłącznie dla członków klanów makao.
1.2 Nad TKM-ami i sprawami z nimi związanymi czuwa Zarząd w składzie: Ulala (Sonsiady), pkb (SandS), Domin/Zemsta (Callibra) oraz Kryzjusz (Mors). Dodatkowo istnieje także grupa tzw. Obserwatorów, w składzie: (Będą oni zebrani do dnia 1 czerwca (po 1 os. na klan).), o których obowiązkach w dalszej części tego regulaminu.
1.3 Turnieje odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku o godzinie 20:10. Gramy 8 rund, po 5 minut, do 2 wygranych.

§ Zapisy

2.1 Aby zapisać dany klan do TKM-ów, odpowiednia osoba (szef klanu lub ktoś przez niego wyznaczony) zakłada temat w dziale „Zapisy”, wpisując w temacie nazwę klanu.
2.2 W treści postu należy podać adres strony lub forum klanu, nick oraz numer GG osoby odpowiedzialnej w danym klanie za te rozgrywki (lub też jego szefa).
2.3 W razie potrzeby należy udostępnić osobom z Zarządu dostęp do klanowego forum, np. poprzez autoryzację konta.
2.4 Nie ma limitów liczby klanowiczy. Musi ich być min. 5, byśmy mogli w ogóle mówić o jakimś klanie.
2.5 Każdej osobie przysługuje tylko jeden, stały nick (który będzie można w razie konieczności zmienić). Nick musi składać się z nazwy klanu i jakiegoś fragmentu określającego daną osobę, nie może więc to być np. „klan”, „kl4n”,”_klan”; czy „klan25”. W razie wątpliwości, pytać kogoś z Zarządu.

§ Rozgrywki

3.1 TKM-y są organizowane zawsze przez osoby z Zarządu TKM lub kogoś z grona Obserwatorów.
3.2 W turniejach udział mogą brać tylko osoby z klanów zgłoszonych do rozgrywek przez swoich przedstawicieli.
3.3 Ze względu na dużą ilość osób zainteresowanych turniejami, radzimy przychodzić na TKM-y jak najwcześniej. Bez względu na liczbę uczestników, zapisy trwają tylko 5min, jeśli przyjdziecie na tyle późno, że organizator nie zdąży was zaakceptować, miejcie pretensje tylko do siebie.
3.4 Jeśli ktoś zauważy, że w pokoju turniejowym znajduje się osoba, która „podszywa się” pod członka danego klanu, należy o tym powiadomić kogoś z Zarządu TKM, ale NIE organizatora. Za niedopilnowanie tego grożą kary, o czym dalej.
3.5 Podczas zapisów organizator może mieć wyłączone prywatne rozmowy, dlatego, także w pozostałych kwestiach, należy kontaktować się z inną osobą z Zarządu a ta przekaże to organizatorowi poprzez GG. Unikniemy dzięki temu zamieszania i pozwolimy organizatorowi na spokojniejsze akceptowanie uczestników.
3.6 Jedna edycja TKM-ów trwa jeden miesiąc (według kalendarza).
3.7 Na podstawie wyników z każdego turnieju sporządzane są klasyfikacje klanowe i indywidualne, na podstawie których wyłaniani są zwycięzcy poszczególnych edycji. Punktacja:
1. miejsce - 100 punktów,
2. miejsce - 80 punktów,
3. miejsce - 60 punktów,
4. miejsce - 50 punktów,
5. miejsce - 45 punktów,
6. miejsce - 40 punktów,
7. miejsce - 36 punktów,
8. miejsce - 32 punkty,
9. miejsce - 29 punktów,
10. miejsce - 26 punktów,
11. miejsce - 24 punkty,
12. miejsce - 22 punkty,
13. miejsce - 20 punktów,
14. miejsce - 18 punktów,
15. miejsce - 16 punktów,
16. miejsce - 15 punktów,
17. miejsce - 14 punktów,
18. miejsce - 13 punktów,
19. miejsce - 12 punktów,
20. miejsce - 11 punktów,
21. miejsce - 10 punktów,
22. miejsce - 9 punktów,
23. miejsce - 8 punktów,
24. miejsce - 7 punktów,
25. miejsce - 6 punktów,
26. miejsce - 5 punktów,
27. miejsce - 4 punkty,
28. miejsce - 3 punkty,
29. miejsce - 2 punkty,
30. miejsce - 1 punkt.

3.8 Dodatkowo istnieje także Tabela Wszech czasów, w której podliczane są punkty zdobyte we wszystkich zakończonych edycjach TKM.
3.9 W przypadku fuzji kilku klanów (tylko, gdy łączą się całe klany, bez wyjątków) we wszystkich powyższych klasyfikacjach nowy klan zdobywa punkty od poziomu najlepszego klanu „składowego”, tzn. tego, który do czasu połączenia zdobył najwięcej punktów.
3.10 Jeżeli natomiast dany klan się rozpadnie, to, w przypadku jego reaktywacji, punkty będą mu naliczone od nowa.

§ Zakazy i kary

4.1 TKM-y, choć na pewno traktowane są dosyć poważnie, mają jednak być zabawą i przyjemnością dla wszystkich uczestników. Dlatego też Zarząd nie zamierza tolerować pewnego rodzaju zachowań.
4.2 Nie wolno posługiwać się publicznie (tzn. na czacie ogólnym lub stole) słowami powszechnie uznanymi za wulgarne lub takimi, które obrażają drugą osobę. Za takie zachowanie przysługuje jednodniowy zakaz gry na TKM (tzw. ban).
4.3 Bana można otrzymać także, jeśli do powyższych celów używa się nicku prywatnego.
4.4 Za nagminne wykorzystywanie w ten sposób rozmów prywatnych także można zostać ukaranym. Na forum istnieje dział „Wasze uwagi” ,jeśli pojawi się w nim 5 screenów (lub też zostaną one dostarczone Zarządowi), pokazujących tego typu zachowanie danej osoby, zostanie ona ukarana jednodniowym zakazem gry. 12 takich screenów to ban tygodniowy a 20 - miesięczny. Po dalszych incydentach możliwe jest wykluczenie takiej osoby z rozgrywek.
4.5 Zabronione jest także tzw. zbieranie, tzn. zdecydowanie nadmierne dobieranie kart lub gra na czas. Za takie zachowanie grozi odebraniem punktów, jeśli dana osoba znajdzie się na miejscu premiowanym ich zdobyciem (jest pomijana przy podliczaniu punktów do klasyfikacji), oraz zakazem gry przez 3 turnieje.
4.6 Wszystkie opisane sytuacje oceniają osoby z Zarządu a także Obserwatorzy. Ci ostatni po podjęciu decyzji o karze, przesyłają screen do Zarządu w przypadku nieodpowiedniego słownictwa któregoś z graczy. Natomiast w przypadku czyjegoś zbierania, ich decyzję musi potwierdzić inny Obserwator lub ktoś z Zarządu.
4.7 Jedna z tych osób zakłada zawsze na forum temat w dziale „Czarna lista”;, w którym podaje nick i karę dla poszczególnej osoby. Tematy te będą zamykane po zakończeniu kary. Zarząd nie ma obowiązku pisać o banach w trakcie turnieju. Często taka sytuacja powoduje kolejne spięcia.
4.8 Możliwe jest również otrzymanie tzw. Ostrzeżenia. Taka sytuacja ma miejsce, gdy czyjeś zbieranie nie jest w stanie potwierdzić nikt z Zarządu lub co najmniej 2 Obserwatorów. Będą one także odnotowywane w w/w dziale, w odpowiednim temacie. Przy następnym takim wypadku, dana osoba zostaje ukarana tak samo, jakby po prostu zbierała.
4.9 Nie należy sugerować nikomu z Zarządu lub Obserwatorów, by dać komuś bana. Można (i należy) co najwyżej wskazywać osoby, które mogły złamać regulamin. Za nachalność i narzucanie się także można otrzymać jednodniowy zakaz gry.
4.10 Karane mogą być nie tylko osoby indywidualne, ale też całe klany. Dotyczy to sytuacji, gdy nikt nie dopilnuje, by osoba „podszywająca się”; pod jego członka (a później zbierająca) nie zagrała na turnieju, bądź też, gdy pozwoli się danemu współklanowiczowi (ukaranemu banem) wziąć udział w turnieju, w którym nie powinien grać, na innym nicku. Za coś takiego danemu klanowi mogą zostać anulowane punkty zdobyte danego dnia. W razie powtarzania się tej sytuacji, możliwe są surowsze kary.
4.11 Gdyby doszło do jakiejś sytuacji nie opisanej powyżej, Zarząd i tak może podjąć decyzję o ukaraniu danej osoby lub klanu.
4.12 W razie jakichkolwiek wątpliwości, uwag lub skarg, należy kierować się do działu „Wasze uwagi” na forum TKM. Screeny można natomiast wysyłać na adres mailowy Zarządu: zarzad. tkm @ gmail. com.

§ Pozostałe

5.1 TKM-y są dla Was, graczy, więc Zarząd jest otwarty na wszelkie propozycje zmian (co nie znaczy, że na wszystko musi się zgodzić), które należy zgłaszać na naszym forum.
5.2 Regulamin obowiązuje wszystkich biorących udział w rozgrywkach, nawet jeśli ktoś go nie zna.
5.3 Wszelkie zmiany będą sygnalizowane w „Komunikatach”.
Pią 12:29, 25 Maj 2007
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Warrior Strona Główna » dla gosci Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin